Markušovská cesta 4, Spišská Nová Ves 052 01 info@vbreality.sk

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj atypický dom, s neštandardnou konštrukciou, v tichej okrajovej časti mesta Michalovce.

Začiatok výstavby tohto rodinného domu bol v roku 1989 a začiatok užívania bol v rokoch 1993-1994.

Fasáda prízemia domu je v plnej výške a po celom obvode vymurovaná z prírodného kameňa, teda múr prízemia tvorí skladba kameň+železobetón+tehla. Strop prízemia je z masívneho železobetónu o hrúbke 25 cm s predsunutými nosníkmi z prednej a bočnej časti domu, na ktorých sú postavené múry poschodia. Všetky nosné múry aj priečky domu sú z kvalitných pálených tehál. Hlavná strecha je plochá pokrytá pozinkovaným plechom s obvodovou atikou a ostatné strechy sú pultové pokryté asfaltovými šindľami. Celý objekt je vykurovaný plynovým teplovzdušným systémom a keramické podlahy v dome sú tepelne temperované elektrickými vykurovacími káblami. Celý objekt je napojený na všetky mestské inžinierske siete, vrátane internetu a satelitnej televízie. Dom má celkovú úžitkovú plochu 240m2.

Všetky príjazdové cesty do domu sú spevnené zatrávňovacími dielcami alebo cestami a chodníkmi zo zámkovej dlažby. Takisto aj celé okolie domu má spevnené a upravené všetky plochy a chodníky so zámkovou dlažbou alebo sú zatrávnené. Z prednej časti od hlavnej ulice je dom oplotený nádherným celoročne zeleným živým plotom, ktorý vytvára veľmi príjemnú atmosféru súkromia pred domom, a zároveň plní aj mnoho environmentálnych funkcií. Tento živý plot tvorí aj lemovanie príjazdovej cesty do hlavnej garáže domu.

Prízemie pozostáva z veľkého otvoreného priestoru, v strede s kruhovým schodiskom a podúrovňovým vstavaným sedením pod schodiskom. Tento priestor prízemia má vstupnú miestnosť prepojenú so srdcom domu - halou s jedálenským stolomkonferenčným sedením a kuchyňou so špajzou. Pri vstupnej miestnosti je aj vstupná toaleta pre hostí. V prednej časti domu so samostatným príjazdom z ulice je garáž, ktorá je prepojená cez šatník do kuchyne a do otvoreného priestoru prízemia. V zadnej časti prízemia domu je druhá kuchyňa, tiež so špajzou, ktorá je priechodná k vybudovaným priestorom na realizáciu bazéna, spolu so saunou, sprchou a toaletou. Ďalej nasleduje veľká priestranná druhá garážalebo dielňa so skladovým priestorom v časti druhého podlažia nad touto garážou.

Poschodie domu tvorí veľká stredová miestnosť, ktorá sa dá považovať aj za relaxačnú miestnosť, z nej vedú vstupy do štyroch izieb, veľkej kúpeľne a na priestrannú lodžiuJedná z horných izieb-spálňa rodičov je cez murovaný šatník prepojená s práčovňou, ktorá vďaka svojmu priestoru sa využíva aj ako posilňovňa.

Za práčovňou je umiestnený ešte ďalší šatník ako sklad sezónneho oblečenia. Práčovňa a druhá kuchyňa sú prepojené samostatným druhým schodiskom a samostatným vstupom z dvora. Z práčovne je výstup na veľkú terasu a prírodnú sušiareň zároveň.

Celková dispozícia domu je konštruovaná v tvare L, čo automaticky vytvára príjemné otvorené vonkajšie átrium so sedením a bujnou vegetáciou. V tesnej blízkosti zo zadnej strany domu je postavená do zeme zapustená oblúková a zeminou prekrytá vinná a zeleninová pivnička. Za domom je vybudovaná rekreačná časť so záhradným sedením prekrytým drevenou pergolou, ohniskom a priestor pre záhradný bazén. Za domom je aj časť pozemku vymedzená pre záhradu pre pestovanie zeleniny, ďalej pokračuje vypestovaný veľký ovocný sad a pozemok je zakončený malou vinicou. Celková výmera pozemku je 3609m2 a približné rozmery sú 21x170 m. Celý pozemok a aj záhrada je kompletne oplotená a na konci pozemku je prístupová brána zo zadnej poľnej cesty pre prístup s aj väčším mechanizmom.

Prednosťou tejto nehnuteľnosti je jej veľmi pevná a kvalitná konštrukcia celej stavby, a samozrejme aj jej veľký pozemok, ktorý celý leží na území intravilánu, to znamená, že na celom pozemku je možnosť aj prípadnej ďalšej výstavby. Tiež nemalou prednosťou sú aj veľmi príjemní a nekonfliktní susedia.

Dom sa predáva aj s kompletným zariadením, tak ako je to vidieť na fotografiách, okrem osobných vecí a predmetov terajších majiteľov. Dom si vyžaduje iba niekoľko bežných prevádzkových opráv, ktoré sú adekvátne jeho veku, a ktoré v rámci štandardnej údržby uváži nový majiteľ.

Dostupnosť do rekreačnej oblasti Zemplínskej šíravy je 14 minút. K nehnuteľnosti nebol vydaný energetický certifikát.

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
úplne prerobený
Úžitková plocha:
240 m2
Plocha pozemku:
3609 m2
Zastavaná plocha:
843 m2
Počet poschodí:
2
Počet izieb:
5
Balkón:
áno
Kúpeľňa:
áno
Energetický certifikát:
nie
El. napätie:
230/400V
Voda:
verejný vodovod
Garáž:
áno
Inžinierske siete:
áno
Kanalizácia:
áno
Plyn:
áno
Materiál:
tehla
Vykurovanie:
áno

Informatívna úverová kalkulačka

Pozrieť na mape

Maklér

Dávid Vytykáč a Mária Vargová

maklér
  • Slovensky
Dávid Vytykáč a Mária Vargová

Radi Vám poradíme

captcha image